Klinicky testované přípravky na přírodní bázi
Moderní způsob prevence a léčby

František Bulava opět bodoval. Snad i díky Gelmodelu.

František Bulava XTerra Francie 2014

Minulou neděli (6.7.) jsem startoval na XTERRA FRANCE. Tento terénní triatlon je největší a také nejtěžší v Evropě. Dopoledne startovala poloviční varianta a odpoledne hlavní závod (1,5 - 38 - 11km). Na start se postavilo kolem 800 závodníků v každém závodě. V plavání jsem se vždy za někým vyvezl a šetřil síly na kolo a z vody jsem vybíhal na 166.místě. Cyklistická část byla ve dvou okruzích po 19km. V prvním okruhu jsem musel občas v některých úzkých pasážích zpomalit za pomalejšími cyklisty. I tak jsem se propracoval na 78.místo. V prostoru cíle byly nainstalovány umělé překážky ze dřeva a tak diváci se měli na co koukat, když závodníci vjížděli do druhé poloviny cyklistické části.Ve druhém okruhu jsem to pořádně rozjel a nešetřil se. Terén byl těžký a po dešti i hodně blátivý, tak místy to pěkně klouzalo! Ve sjezdech jsem občas jel na hraně rizika. Z depa jsem vybíhal na 55.místě. V prvním okruhu běhu jsem doběhl vynikajícího australana Bena Allena, který běžel již druhý okruh a tak jsem udával tempo. Běželo se mi opravdu dobře. Před obrátkou jsem ho předběhl a popřál mu ať si užije finiš (doběhl na 6. místě absolutně!) poděkoval a popřál mi: „Good run!“. V běhu na začátku druhého kola byl výběh a seběh pyramidy z dřevěných palet. I když jsem dobře občerstvoval a pil začal jsem ve stoupáních dostávat lehké křeče a chvílemi jsem i šel (někteří borci byli na tom i hůř). Pak jsem se ale „kousnul“ a rozběhl to. Pocity byly děsivé (hlava chtěla a svaly říkaly: NE!) ale vidina cíle mě hnala vpřed. V závěrečném klesání jsem ještě pár lidí předběhl. V posledním kratičkém štěrkovém seběhu jsem byl již tak unaven, že jsem zakopl o kámen a vystřihl ukázkový parakotoul přes rameno a koleno a plynule pokračoval v běhu. Na poslední rovinaté části jsem ještě pořádně „tlačil na pilu“ a v cílovém koridoru si pak užil plácnutí si s diváky. Za cílovou čárou jsem se svalil jako špalek a všiml si zakrvaveného pravého kolena a odřeného ramena – pro kamery jsem byl najednou vděčným objektemJ. I když to vypadalo děsivě, bylo to jen povrchové zranění, nic vážného. Byl jsem rád, že mě kolena a kotníky vydržely a po závodě až tak nebolely snad i díky kloubní výživě Gelmodel, kterou pravidelně užívám. Výsledkem bylo vynikající 3. místo v kategorii a 51. místo celkově! V závodě jsem byl 6. nejlepší Čech. Závod se mi nadmíru povedl a s výsledkem jsem velmi spokojen! Bonusem je kvalifikační místo na MS na Havaji, které letos s určitě vynechám a soustředím se na český pohár a některé evropské závody. Po loňském MS na Havaji to byl druhý nejtěžší závod mé triatlonové kariéry! Prostě pravá Xterra se vším všudy. Živý přenos se závodu byl přenášen nejen na velkoplošnou obrazovku ale i na internetu.V závodě se Češi neztratili a brali cenná umístění v kategorii elite a ve věkových kategoriích (hlavně holky) medaile. V závěru předávání cen v družném rozhovoru setrval a zasmál se s námi ředitel světové Xterry Dave Nicholas s manželkou. Přislíbil, že se uvidíme v Prachaticích a ochutnáme skvělé české pivo: - )

XTerra Francie 2014

Výsledky Čechů:
Elite muži: 7. Jiránek, 11. Klíma, 15. Janda, 17. Vojtěch; Elite ženy: 10. Cibulková

Věkové kategorie:
Ž20-24 let 1. Roubalová, Ž25-29 2. Smutková, 3. Rudolfová; M45-49 3. Bulava; M25-29 4. Netík, M20-24 6. Lužný.

Video z doběhu do cíle
Výsledky závodu

Dalším závodem, který pojedu je Xterra Krušnoman v Klínech 19.7., která patří k nejobtížnějším v Čechách.